home ARTYKUŁY, SPORT 17 lat do europy.

17 lat do europy.

Już dzisiaj o godz. 20.45 w Warszawie na stadionie Legii Warszawa odbędzie się arcyważny mecz dla polskiej klubowej piłki nożnej, w rywalizacji z Rumuńskim mistrzem kraju Steaua Bukareszt zmierzy się drużyna Legii.

My kibice czekamy już 17 lat,  ostatnio w elitarnych rozgrywkach klubowych mierzył się Widzew Łódź. Tych czasów nie pamięta już prawie nikt, a młodsi sympatycy futbolu słyszą o sukcesach Górnika Zabrze, Widzewa Łódź, Legi Warszawa tylko z opowieści swoich ojców czy dziadków. Ten mecz, jak piszą w mediach, dla Legii będzie najważniejszym meczem ostatnich lat. Zwycięstwo w tym meczu nie tylko pozwoli nam oglądać piłkę na najwyższym poziomie, ale będzie to też ogromny zastrzyk pieniędzy dla warszawskiego klubu. Legia otrzyma 8,6 mln euro już za sam awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, a ta suma zostanie powiększona o wpływy z transmisji telewizyjnych, umów sponsorskich czy sprzedaży biletów.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi meczu Legia Warszawa – Steaua Bukareszt

Kluczem do zwycięstwa będzie gra bez presji , już w pierwszej połowie meczu w Bukareszcie mogliśmy zauważyć dużo słabszą grę Legii w porównaniu do drugiej połowy, gdzie Warszawianie zdobyli bramkę i zaprezentowali się rewelacyjnie. Dużo również mówi się o atmosferze panującej na trybunach przy ul. Łazienkowskiej 3. Miejscowi kibice często są nazywani fanatykami, którzy dopingują ukochaną drużynę przez całe 90 minut spotkania. Krzywdzącą dla zespołu jednak jest decyzja UEFA, która zdecydowała o zamknięciu jednej z trybun „Żylety” na której zasiada najgłośniejsza część fanatyków.

Nam kibicom zostaje wierzyć w końcowy sukces i  po ostatnim gwizdku sędziego patrzeć, jak cała Warszawa eksploduje z radości. Należy pamiętać też, że faworytem dwumeczu jest jednak Steaua i ten gorszy scenariusz, który zmusi nas do wyczekiwania przez kolejne lata, aż polska drużyna stanie przed szansą awansu do Champions League, może stać się faktem.

zdjęcie pobrano z : http://natemat.pl/71151,legia-warszawa-powalczy-o-lige-mistrzow-ze-steaua-bukareszt-mistrzem-rumunii

One thought on “17 lat do europy.

  1. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie eliminacji eliminacji Ligi Mistrzów. 18 września startują pierwsze rozgrywki. Jestem bardzo zainteresowana spotkaniami w grupie F, w której wystąpi piątka naszych reprezentantów,Szczególnie mecze z 22 pażdziernika i 6 listopada będą dla mnie najciekawsze i bo w nich spotkają sie 2 drużyny z Polakami w składzie Arsenal i Borussia Dortmund.Jesień zapowiada sie też b.ciekawie, bo startują Mistrzostwa Europy w Siatkówce.Życzę wszystkim sportowcom, piłkarzom i siatkarzom zwycięstw. Pozdrawiam.Zofia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *