home ARTYKUŁY, ŚWIAT GIER Alien: Isolation to jednak kolejna gra w świecie ksenomorfów

Alien: Isolation to jednak kolejna gra w świecie ksenomorfów

Czym jest Alien: Isolation ? Niedawno wiedzieliśmy tylko to że firma 20th Century Fox zarejestrowała taki właśnie znak towarowy. Teraz już wiemy iż dotyczy on nie kolejnego filmu, a nowej gry.

Mimo to że wyciekły dwie pierwsze grafiki koncepcyjne to jednak wiadomości o nowej grze jest ciągle zbyt mało. W Alien: Isolation, po raz pierwszy w historii pokierujemy losami Amandy Ripley – córki znanej z filmowej serii oficer Ellen Ripley. Akcja gry rozgrywać się ma na jednej stacji kosmicznej, na której przyjdzie nam stoczyć walki głównie z androidami i klonami. Nie zabraknie również tytułowego Obcego, jednak przez większość gry a może i całość będziemy mieli do czynienia tylko z jednym przedstawicielem gatunku ksenomorfów.

Wiemy również, że gra ma być pierwszoosobową strzelanką z elementami horroru i skradania się, zainspirowana takimi tytułami jak Dishonored czy seria Bioshock. Wykorzystanie szybów wentylacyjnych czy szafek pozwoli uniknąć zagrożenia. Można powiedzieć, że pod tym względem gra bardziej będzie przypominać pierwszy film Obcy – ósmy pasażer Nostromo, w którym bohaterka musiała samotnie pokonać ksenomorfa. Tytuł ma trafić zarówno na konsole obecnej generacji, jak i tej dopiero nadchodzącej

Alien: Isolation to jednak wciąż więcej pytań niż odpowiedzi. Oprócz dwóch grafik (które można obejrzeć zarówno w tytule jak i na końcu artykułu) nie ujawniono żadnych innych plików multimedialnych. Brak także daty premiery. Podobno datę premiery i ujawnienia produkcji przesunięto już przynajmniej raz. A nawet do dotychczasowych przecieków nie odniósł się jeszcze ani wydawca, ani studio nad nią pracujące.

Poniżej kolejna z grafik:

beznazwy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *