home ARTYKUŁY, SPORT Bayern z Superpucharem Europy! Rzuty karne rozstrzygnęły losy spotkania.

Bayern z Superpucharem Europy! Rzuty karne rozstrzygnęły losy spotkania.

Bayern Monachium pokonał Chelsea Londyn w Superpucharze Europy dopiero po regulaminowym czasie gry i serii rzutów karnych 2:2 (karne 5:4). Bramki: Franck Ribery 47, Javi Martinez 120 – Fernando Torres 8, Eden Hazard 93.

Spotkanie o Superpuchar Europy rozegrano na stadionie Eden Arena w Pradze. 120 minut nie wystarczyło najlepszym drużyną starego kontynentu na rozstrzygnięcie meczu na swoją korzyść, dzięki czemu kibicie otrzymali niesamowitą dawkę wspaniałego futbolu,  z jednej ze stron prezentowanego przez drużynę Josepa  Guardioli z drugiej zaś stał jego  odwieczny rywal, wcześniej z ligi hiszpańskiej Jose Mourinho.

Drużyna Chelsea, rozpoczęła to spotkanie kapitalnie, otwierając wynik już w 8. minucie za sprawą Fernando Torresa. Po stracie bramki Bayern, ruszył do odrabiania strat, z jednej strony swoimi rajdami próbował Robben, z drugiej Ribbery, który walczy o miano najlepszego piłkarza za rok 2013. Do przerwy nie udało się jednak Bawarczykom, pomimo nasilającego się szturmy na bramkę Petra Cecha zdobyć gola wyrównującego.

W drugiej połowie zespół Bayernu wyszedł niesamowicie zmotywowany i już w 47. minucie zdobył gola wyrównującego. Tym razem pięknym uderzeniem za pola karnego popisał się Franck Ribery. Do zakończenia regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie. W 85 minucie Ramires, otrzymał czerwoną kartkę i osłabił swoją drużynę.

Kolejne bramki zobaczyliśmy dopiero w doliczonym czasie gry. Na prowadzenie wyszła drużyna Chelsea,  już w 93 minucie Eden Hazard, pokonał mocnym strzałem bramkarza rywali. Niesamowity Petr Cech, stawał na drodze Bayernu zatrzymując ataki Mario Goetze w 115 . minucie i w 118. minucie broniąc uderzenie z rzutu wolnego, wykonywanego przez Franka Ribery. Dopiero w 120. minucie, udało się zdobyć bramkę na wagę rzutów karnych, tym razem Javi Martinez, skierował futbolówkę do siatki rywali.

W rzutach karnych lepszą drużyną był Bayern Monachium, strzelając jednego gola więcej, czym po raz pierwszy w historii klubu sięgnęli po Superpuchar Europy.