home ARTYKUŁY, KSIĄŻKA Doktor Sen – Bestsellerowa powieść Stephena Kinga

Doktor Sen – Bestsellerowa powieść Stephena Kinga

Książka Stephena Kinga „Doktor Sen” przedstawia dalsze losy bestsellerowej powieści „Lśnienia”. Bez wątpienia to kolejna pozycja z gatunku horror, która zachwyci miliony sympatyków Kinga.

Doktor Sen to odpowiedź na kontynuacje losów  małego chłopca z poprzedniej książki „Lśnienia” obdarzonego nadprzyrodzonymi mocami, chłopca nękanego przez złe duchy i uwięzionego w opustoszałym hotelu, gdzie był nękany przez opętanego ojca.

Akcja toczy się w Ameryce, gdzie grupa staruszków nazywających się Prawdziwym Węzłem przemierza autostrady w poszukiwaniu żywności. Z pozoru wydają się być nieszkodliwi, to tylko emeryci poruszający się turystycznymi samochodami, ubrani w stary poliester. Dan Torrance jeden z bohaterów powieści wie, że są to jednak nieśmiertelne istoty, które żywią się substancją wytwarzaną na dzieciach podczas śmiertelnych tortur.  Kiedy Dan poznaje dwunastoletnią Abrę Stone, jej nadprzyrodzony dar budzi drzemiące w nim demony co zmusza go, aby stanąć w obronie jej duszy i przetrwania.

Stephen King nad „Doktor Sen” pracował od dwóch lat, jeden z jej fragmentów, który opowiada o opowieści przeczytał niedawno na spotkaniu czytelników:

Ludzie pytają czasami, czy zapisuje pomysły w notatniku. Nie robię tego! To najlepszy sposób na świecie, by najgorsze pomysły stały się nieśmiertelne – mówi Stephen King – Jeżeli nie prowadzisz notatnika, to te najgorsze pomysły znikają na zasadzie doboru naturalnego. A te ważne zawsze do mnie wracają. Zastanawiałem się co teraz robi Danny Torrance?

Pozycję  „Doktor Sen” pozyskać będziemy mogli 24 sierpnia w salonach empik lub przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *