home ARTYKUŁY, FILM Hobbit: Pustkowie Smauga – recenzja przedpremierowa!

Hobbit: Pustkowie Smauga – recenzja przedpremierowa!

Hobbit Bilbo Baggins razem z Gandalfem oraz krasnoludami przemierza szereg przygód idąc do legowiska smoka Smauga, gdzie chcą pokonać bestię i odebrać jej złoto, które ukradła w poprzedniej części.

Po premierze pierwszej części Hobbit: „Niezwykła podróż”, nie wszyscy kinomaniacy byli zadowoleni, głównym problemem była wydłużająca się fabuła podzielona aż na trzy części. Film Petera Jacksona odniósł jednak spektakularny sukces i wszyscy czekają na kolejne etapy przygód hobbita Bilbo Bagginsa.

Akcja kolejnej części Hobbita: „Niezwykła podróż” toczy się w tym samym miejscu, w którym kończyła się pierwsza kinowa opowieść przygód. Drużyna krasnoludów z Hobbitem i Gandalfem zmierzają na sam szczyt Samotnej Góry gdzie po drodze będą musieli przejść przez Mroczną Puszczę. Bohaterowie będą musieli się przeciwstawić groźnym pająkom, elfom czy też Królowi Thranduilem. Jednak to nie wszystkie przygody, które zobaczymy w kinowej wersji Hobbita, lecz niech zostaną one niespodzianką dla fanów.

Producent filmu zapowiada że druga część została poprawiona o wszystkie niedociągnięcia, które można było zauważyć w „Nieoczekiwanej podróży”. Przede wszystkim doskonałe tempo akcji nie pozwoli się nam nudzić i odczuwać że film się wydłuża.  Kolejnym plusem jest choreografia walk która została również poprawiona i lepiej zmontowana. Zwrócić uwagę również należy na tytułowego Smauga, którego eksperci świetnie przygotowali, jego mimika oraz sposób poruszania się w każdej ze scen sprawia paraliż u widza.

Hobbit:„Pustkowie Smauga” to świetny film w kwestiach technicznych, widać doskonałą pracę kamery, która nadaję rytm i tempo scenom. Na duży plus również warto dodać efekty specjalne, scenografie i kostiumy, które stoją na najwyższym poziomie.

Premiera w Polsce 27 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *