home ARTYKUŁY, News, polecane, TECHNOLOGIE IT, topnews IKEA wreszcie idzie z duchem czasu

IKEA wreszcie idzie z duchem czasu

Już od wielu lat w Internecie można było czytać informacje na temat wprowadzenia sklepu online. Lecz dopiero teraz zostało wydane oficjalne potwierdzenie. Za kilka miesięcy można spodziewać się wprowadzenia takiej możliwości – jak zapowiada nowa pani prezes. 

Business Insider zapowiada, że we września ma się zmienić prezes sieci IKEA w Polsce. Dotychczasowa wiceprezes Anna Maria Pawlak-Kuliga obejmie stanowisko prezesa. Takie zmiany w kierownictwie mają pociągnąć za sobą jedną z bardziej oczekiwanych udogodnień.

Pewne plotki o uruchomieniu sklepu online były dostępne już w połowie 2015 roku. W tym roku temat ten powrócił z oficjalnym i pewnym potwierdzeniem.

W najbliższych latach planujemy otwierać kolejne sklepy, w tym już niedługo, bo w drugiej połowie 2017 r. sklep w Lublinie. Będziemy także rozwijać IKEA w Polsce w kierunku sprzedaży wielokanałowej i już w najbliższych miesiącach wprowadzimy sprzedaż mebli przez Internet –mówi nowa prezes IKEA Retail

Dla Polaków niewątpliwie brak możliwości zakupu online jest wielkim utrudnieniem. W naszym kraju dostępnych jest 9 sklepów IKEA, w tym 2 znajdują się w Warszawie. Dwa kolejne markety są w budowie (Szczecin i Lublin), a następne cztery są na etapie planów (Kielce, Zabrze, Rzeszów, Opole).

Większość z nas nie ma bezpośredniego dostępu do produktów tej sieci sklepów. Chęć zakupu jakiegokolwiek produktu bardzo często wiąże się z zorganizowaniem dużej wyprawy do innego miasta. Istnieje również możliwość zakupu produktów z IKEI poprzez pośredników – na przykład poprzez prywatnych handlarzy wystawiających przedmioty na Allegro.

Sklep online ma wiele zalet. Przede wszystkim oszczędność czasu, ale i również logistyki związanej z transportem. Nie potrzeba wtedy pakować wielu ciężkich kartonów z zakupami, tylko wygodnie, siedząc w domu czekamy na przyjazd kuriera. Daje to ogromną wygodę.

To czy warto kupować meble z IKEI, czy nie to już pozostawmy indywidualnej ocenie. Jednak fakty mówią same za siebie. W ciągu ostatniego roku wartość sprzedaży w sklepach IKEA w Polsce wzrosła o 12 proc. i wyniosła 2,65 mld zł. Sklepy te na całym świecie odwiedziło 771 mln klientów.

Możliwości biznesowe są spore. Nowa prezes ma ambitne plany, które mają znacząco podnieść sprzedaż. Wprowadzenie sklepu online z pewnością pomoże w osiągnięciu wszystkich celów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *