home ARTYKUŁY, TECHNOLOGIE IT Kaspersky Mobile Security uzyskuje dobry wynik w niezależnym teście

Kaspersky Mobile Security uzyskuje dobry wynik w niezależnym teście

Kaspersky Lab informuje, że jego produkt bezpieczeństwa mobilnego dla urządzeń z Androidem – Kaspersky Mobile Security – zdobył najwyższą z możliwych liczbę punktów przyznanych za ochronę, łatwość użytkowania oraz bogaty zestaw istotnych funkcji bezpieczeństwa w niezależnym teście przeprowadzonym przez AV-Test w lipcu 2013 r.
Podczas testu produkt firmy Kaspersky Lab skutecznie wykrył i zablokował 100% wszystkich ataków z wykorzystaniem szkodliwego oprogramowania, nie generując przy tym ani jednego fałszywego alarmu. Kaspersky Mobile Security zdobył również dodatkowe punkty za oferowanie krytycznych dla rozwiązań mobilnych funkcji, takich jak moduł ochrony przed kradzieżą, blokowanie połączeń, filtr wiadomości i ochrona podczas surfowania po internecie.
klp_wyniki_testy
Podczas testu eksperci AV-Test stwierdzili również, że Kaspersky Mobile Security nie ma żadnego wpływu na żywotność baterii ani wydajność urządzenia, a jego aktualizacje obciążają połączenie z internetem w minimalnym stopniu. W efekcie produkt firmy Kaspersky Lab uzyskał 13 punktów na 13 możliwych.
Tylko trzy z pozostałych 29 rozwiązań bezpieczeństwa uczestniczących w teście zdołały osiągnąć podobny łączny wynik.
Nikołaj Griebiennikow, dyrektor ds. technicznych w Kaspersky Lab, tak skomentował sukces odniesiony przez produkt firmy: „Podczas rozwoju naszych produktów próbujemy dostosować się do potrzeb i oczekiwań naszych użytkowników. Czego oczekują oni od mobilnego rozwiązania bezpieczeństwa? Oczywiście niezawodnej ochrony oraz całej gamy różnych funkcji, przyjaznego interfejsu oraz gwarancji, że bateria ich urządzenia nie wyczerpie się zbyt szybko. Kaspersky Mobile Security spełnia te wymagania i uzyskał maksymalną liczbę punktów w teście, zdobywając w efekcie pierwsze miejsce. Taki wynik mówi sam za siebie”.
Źródło: Kaspersky

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *