home ARTYKUŁY, TECHNOLOGIE IT Microsoft i jego nowy SmartGlass.

Microsoft i jego nowy SmartGlass.

SmartGlass miał spory potencjał już w tej generacji. Problemem okazał się brak zainteresowania ze strony programistów, choć było ono obecne ze strony graczy. Jego zadaniem miało być urozmaicenie rozgrywki przy wykorzystaniu smartfonów i tabletów. Skończyło się na kierowaniu konsolą z poziomu telefonu, mało znaczącej współpracy z kilkoma tytułami (w tym Forza Horizon czy Dance Central 3) i obiecankach, że będzie lepiej. 

Nowy SmartGlass będzie inną aplikacją, oddzielną od obecnej, z premierą ustaloną na „nadchodzące Święta” na platformach Android, Windows Phone 8 i iOS. Sam próbowałem wykorzystać obecny SmartGlass i gdy usłyszałem o nowym projekcie Microsoftu zadałem sobie pytanie: Dlaczego teraz miałoby to zadziałać ? Manager do spraw Xbox Live twierdzi, że nowy Xbox od początku tworzony był z myślą o nowym SmartGlassie. Ma on się różnić od poprzednika szybkością połączenia i ogólną wydajnością. Microsoft poinformował że do konsoli będzie można podłączyć aż 16 urządzeń z aplikacją SmartGlass. Pytanie tylko po co ? Tego już nikt nie wyjaśnił. Wiadomo, że przyda się on gdy będziemy chcieli rozpocząć matchmaking do rozgrywki sieciowej nie przerywając gry na dużym ekranie. Interesujące jest to, że jeśli zatniemy się w grze, SmartGlass ma mieć przygotowaną odpowiedź zależną od tego, gdzie w tej chwili jesteśmy w wirtualnym świecie.

Mówiąc w skrócie wszystko to miałoby być w poprzedniej aplikacji SmartGlass. Niestety tego nie było lub nie działało tak jak powinno. Jednak życzę powodzenia, gdyż osobiście chciałbym móc wykorzystać potencjał nowego projektu. Wystarczy tylko tego nie zepsuć –  tak jak ostatnio.

Poniżej zwiastun tego jak początkowo miała działać aplikacja SmartGlass:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *