home ARTYKUŁY, FILM, News, polecane, topnews Najbardziej oczekiwana premiera w Polsce

Najbardziej oczekiwana premiera w Polsce

Na jaki film najbardziej czekają Polacy? Pokój – to według rankingu Filmweba film, którego polscy kinomaniacy oczekują najmocniej. Premiera światowa miała miejsce już 4 września 2015 roku, a premiera w Polsce odbędzie się 26 lutego 2016 roku.

Film „Pokój” otrzymał już kilka nagród oraz 24 nominacje. To dramat w reżyserii Lenny`ego Abrahmsona, scenariusz stworzyła Emma Donoghue.

To opowieść o małym – pięcioletnim chłopcu o imieniu Jack. Dowiaduje się on od swojej mamy, że pokój w którym mieszkają od urodzenia nie jest całym światem. Wychował się on tutaj i żył w przekonaniu, że po drugiej stronie ścian nic już nie ma. Matka postanawia mu powiedzieć prawdę i walczyć o wolność. Od około 6 lat są oni więzieni przez człowieka, który każe nazywać siebie Dużym Nickiem. Postanowił on odizolować ich od świata pod groźbą, że podjęcie próby ucieczki zostanie ukarane śmiercią. Mama wpada na pewien bardzo ryzykowny plan. Jego głównym bohaterem ma być właśnie Jack. Wkrótce okazuje się, że nie tylko odzyskanie wolności jest dużym wyzwaniem, ale też konieczność odnalezienia się w niej i próba nauczenia się życia na nowo.

W rolę głównych bohaterów wcielają się: Brie Larson (Mama) oraz Jacob Tremblay (Jack).

pokój-recenzja recenzja-filmu-Pokój-620x330

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *