home ARTYKUŁY, MIEJSCA Polska – piękny kraj

Polska – piękny kraj

Polska jest krajem obfitującym we wszelakie atrakcje turystyczne. Pewnie wielu z nas nie wie jak piękny jest nasz kraj i jak wiele przepięknych miejsc w nim się kryje. Niestety często jest tak, że chwalimy różne zagraniczne kraje i piękne miejsca znajdujące się właśnie tam, a nie mamy pojęcia o tym jak wiele jeszcze można zobaczyć u nas, w Polsce. Przybliżę teraz listę miejsc, które są warte zwiedzenia.

1. Wrocław – to tak zwane miasto 100 mostów. Zobaczyć tam można zabytkowy rynek, fontanny, zoo oraz wiele innych miejsc. Niezwykła jest także atmosfera panująca w tym mieście.

z11452206V,Wroclaw--panorama-Wroclawia

2. Warszawa – miejsce to nie przez każdego lubiane. Ale mimo to, jest tutaj wiele miejsc, które na prawdę warto zobaczyć. Warszawa nocą to niezwykle piękny i urzekający widok.

warszawa-noca

3. Kraków – w tym mieście na pewno warty zobaczenia jest Wawel, Stare Miasto, Kościół Mariacki. Można także przespacerować się wałami Wisły. Miasto to ma swoją historię. To właśnie tutaj zostali pochowani wielcy królowie Polski oraz prezydent Lech Kaczyński.

images

4. Zamek w Malborku – Zamek ten zbudowany został w stylu Gotyckim, jest to również dobrze wszystkim znana z historii siedziba Krzyżaków. Dzisiaj możemy zwiedzać tą piękną i malowniczą okolicę.

images (1)

5. Kopalnia Soli w Wieliczce – miejsce do którego bardzo chciałabym się wybrać i mam nadzieje, że ten moment kiedyś nadejdzie. Już samo oglądanie zdjęć z widokiem wnętrza kopalni robi wrażenie, a co dopiero zobaczenie to na własne oczy.

1_69337_kopalnia-soli-wieliczka_2081

6. Zalew nad Soliną – Bieszczady – Największy w Polsce sztuczny zbiornik wodny, został on stworzony poprzez wybudowanie ogromnej zapory solińskiej. Ta okolica jest bardzo oblegana przez turystów. Zalew z lotu ptaka wyglądem przypomina smoka. Kilkanaście kilometrów dalej miłośnicy gór mogą sobie spacerować po przepięknych górach ( w których trzeba uważać na niedźwiedzie 🙂 )

images (2)

7. Półwysep Helski – patrząc na mapie na północną część Polski, możemy zauważyć wąski ogonek, który jest miejscem bardzo pięknym. Można siedzieć na bałtyckiej plaży, a po drugiej stronie półwyspu podziwiać malowniczą zatokę z widocznym w oddali Gdańskiem. Hel, Chałupy, Jastarnia – to naprawdę fajne zakątki.

2290

8. Świnoujście –  tak zwana kraina 44 wysp – jest to piękne uzdrowiskowe miasto położone w północno – zachodnim krańcu Polski. To jedyne miasto w Polsce położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Krasibór oraz na kilkudziesięciu ( łącznie 44) małych, niezamieszkałych wysepkach. W tej okolicy jest naprawdę niezwykle piękna plaża, jakiej jeszcze nigdy nie widziałam. Latem wody Bałtyku w rejonie Świnoujścia to najcieplejsze wody na polskim wybrzeżu. W tym miejscu jest również niezliczona liczba wszelakich atrakcji.

pobrane

9. Zakopane – Tatry – zimowa stolica Polski. Jest to miejsce, którego specjalnie opisywać nie trzeba. Szczególnie polecam widoki z Kasprowego Wierchu, Czerwonych Wierchów. Polecam też Dolinę Pięciu Stawów, Morskie Oko, spacer Krupówkami, Jaskinię Mroźną oraz Giewont.

Zakopane_krupowki

10. Kotlina Kłodzka – tutaj jest bardzo wiele miejsc, które warto zwiedzić. Na pewno należy zobaczyć Góry Stołowe – Szczeliniec, Błędne Skały, maczugi Herkulesa, Twierdzę Kłodzką, Duszniki Zdrój, Lądek Zdrój. W tym regionie znaleźć możemy jeszcze wiele innych ciekawych zakątków.

blog_th_769046_1488525_tr_klodzka

11. Biskupin – jest to zrekonstruowana starożytna osada osadników Łużyckich. Prawdopodobnie powstała w VIII w.p.n.e. Miejsce to pozwala nam cofnąć się wstecz o kilka tysięcy lat i wyobrazić sobie jak żyli tamtejsi ludzie.

POWSIAK-BISKUPIN_16

Mam nadzieję, że powyższa lista pokazuje to jak Polska obfituje w różnorodne atrakcje turystyczne. Tych miejsc jest oczywiście jeszcze wiele i przy choć minimalnej chęci możemy sami się przekonać w jak pięknym kraju żyjemy.

Zdjęcia pobrano z: http://www.google.pl/imghp?hl=pl&tab=wi

9 thoughts on “Polska – piękny kraj

  1. Najpiękniejsze miejsca to Hel z Juratą i piękna plażą i zatoka Pucka rajem dla lotniarzy.Drugim takim miejscem jest Kraków, ze starym miastem, najstarszym uniwersytetem polskim UJ, czyli Uniwersytet Jagielloński, Wawelem,Plantami i szeregiem zabytkowych kośćiołów w tym Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Trudno wymienić wszystkie wspaniałe miejsca w Polsce, że wspomne tylko Mazury, Życzę przyjemnego zwiedzania.

  2. Mimo,że bardzo lubię morze, byłam tam w wielu miejscowościach, to także oczarował mnie region sądecki. Nowy i Stary Sącz to urokliwe miasta, a pagórki na jeziorem rożnowskim,
    Gródek, Zbyszyce, Tęgoborze i naturalnie dolina Popradu to perełki krajobrazowe.Polecam wszystkim miłośnikom wędrówek bo góry nie za wysokie a i prawie wszędzie można dotrzec samochodem. Na prawdę polecam. Zofia. Pajor.

  3. Byłam ostatnio w Warce, piękne nasze mazowieckie miasto, położone nad Pilicą.można sie zatrzymać w osrodku „sielanka, położonym nad rzeka. jest tam mozliwośc przejażdżki konnej, i wiele innych atrakcji(sporty Wodne).Polecam na krótki wypad po za miasto (lasy, wycieczki itp).

  4. Tym razem kilka słów o Seszelach, archipelagu wysp na Oceanie indyjskim , Naj bardziej znane są wyspy MAHE i PRASLIN, stolicą jest miasto WictoriaWyspy otacza błękitny ocean i mięki biały piasek, Zieleń o różnych odcieniach otacza domy, miasta . Owoce palm o niespotykanych nigdzie indziej kształtach tzw,”le coco de mer”, chińska dzielnica w Wiktorii, mnóstwo owoców i pogoda, niebo bez chmurki, tylko od czasu do czasu rzęsista ulewa, a po 5 minutach znów bezchmurne niebo.Woda ciepła, plaże , owoce i ten błękit tworzą razem krainę z bajki i marzeń.Byłam , widziałam , polecam.Zofia

  5. Tym razem o małym francuskim miasteczku na Lazurowym Wybrzeżu .Cagnes sur Mer leży 3 kom od Nicei nad morzem, sklada sie z 2 części, starego miasta z zamkiem polożonym na stromym wzgórzu/zamek był własnościa rodu Grimaldi, tych z Monaco/ i części nadmorskiej z torem wyścigów konnych i starym rybackim kościółkiem.Plaża kamienista, ale wspaniały deptak z wieloma kafejkami i barami tętni życiem do póznych godzin nocnych.W okresie letnim odbywa sie tu wiele imprez a,że pogoda jest wspaniala, od wczesnej wiosny,kiedy kwitną mimozy do pażdziernika, polecam wszystkim, którzy będą na Riwierze o odwiedzenie tego pięknego miasteczka.

  6. Dzisiaj chciałam napisać kilka słów o pięknej i jeszcze nie odkrytej przez rodaków Korsyce.Wyspa położona na M.Śródziemnym pomiędzy Lazurowym Wybrzeżem a Sardynią.Górzysta , z pięknymi zatokami i urwistymi brzegami w zachodniej części apieknymi czystymi plażami we wschodniej. Znana miejscowość Solenzara ma szeroką i piaszczystą plażę( opiewana była przez dawnego piosenkarza tino Rossi).Ma kilka dużych portów jak Bastia, Calvi, do których można dopłynąc z Nicei lub z Livorno we Włoszech promami ,(kursują co dziennie).Stolicą jest Ajaccio , miejsce urodzenia Napoleona Bonaparte.Ciekawym miastem jest również Bonifacio, skąd kursują promy na Sardynię. Obok Ajaccio leży sznur małych wysepek na których kiedys mieli swoje przystanie rabusie i piraci. Nazwa IlesSanquinaires pochodzi od tego, ze kolor wody często był czerwony od krwi.Najlepiej zwiedzać samochodem czy to wzdłuż wybrzeża, czy też przez środek wyspy, górska drogą. Urokliwe krajobrazy, góry pokryte bujną , choć nie zawsze dostępną roślinnością są wspaniałe.Wszędzie rosńą olbrzymie agawy, kaktusy no i palmy. ,Miasta i masteczka pełne pamiątek po minionych wiekach. Warto to zobaczyć, Polecam.. Zofia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *