home ARTYKUŁY, MIEJSCA Przepiękna wyspa Bora – Bora

Przepiękna wyspa Bora – Bora

Wyspa Bora – Bora mieści się na Oceanie Spokojnym, należy ona do Francji. Zamieszkiwana była przez Polinezyjczyków, którzy osiedlili się tam już wieki temu. Pozostały  po nich tylko ruiny świątyń i płaskorzeźby. Pierwszym europejskim mieszkańcem na wyspie był rozbitek z wielorybniczego statku James Connor w roku 1792. 

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam tę wyspę na zdjęciach to właśnie, w tym momencie mnie ona oczarowała. Przepiękne morze, krajobrazy, palmy. Bora – Bora uznawana jest przez znawców za ósmy cud natury. Ja śmiało również mogę tak stwierdzić. Wyspa ta jest idealnym miejscem na wypoczynek. Jest to raj dla tych, którzy pasjonują się sportami wodnymi ( surfing, windsurfing, narty wodne, kitesurfing, nurkowanie). Miejsce to jest również atrakcją dla żeglarzy, którzy chcą spotkać wieloryby, rekiny, żółwie morskie czy płaszczki. Ogromną atrakcją jest również naturalny podwodny park – Koralowy Ogród.

Bora_Bora_Polinezja_Francuska_YAB

Wyspa Bora – Bora jest idealnym miejscem dla osób, którzy potrzebują wypoczynku w spokoju. Gospodarze wyspy zapewniają wiele atrakcji, które pomagają w relaksowaniu się. Organizowane są tam pikniki na wysepkach rafy koralowej, kolacje masaże i wiele innych. Jednak Ci, którzy wolą aktywną formę wypoczynku też nie mogą narzekać. Nurkowanie jest w tym miejscu ogromnie popularne, można przy nim podziwiać mieniącą się wszystkimi odcieniami błękitu lagunę oraz setki rodzajów ryb. Woda jest niezwykle czysta, spokojna, ciepła i w miarę płytka.

Najlepszym okresem na odwiedzenie wyspy są miesiące od maja do października. Wtedy temperatura jest idealna dla ludzkiego organizmu. Osiąga ona wówczas 24-28 stopni Celcjusza. W tym czasie organizowane są też różne festiwale, które dodają urokowi wyspie i powodują wzrost emocji.

Bora_Bora_Fish_by_JulieJulieJulie

Czy nie można nazwać tego miejsca rajem? Według mnie zdecydowanie tak! Moim marzeniem jest się tam wybrać. Niestety pobyt na wyspie nie należy do tanich przyjemności. Tydzień pobytu na osobę na koszt średnio 10 tys. złotych. Ale, czy pomimo tego, nie warto się choć raz w życiu tam udać?

0f03723a4a2769baf4035d03455ad3e2

Zdjęcia pobrano z : https://www.google.pl/imghp?hl=pl&tab=wi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *