home ARTYKUŁY, MODA I URODA, News, polecane, STYL ŻYCIA, topnews Przestań prać swoje dżinsy

Przestań prać swoje dżinsy

Nie pranie spodni, czy to jest w ogóle higieniczne i zdrowe? Trudno jest nam zmienić nasze przyzwyczajenia. Przecież od zawsze wiadomo było, że brudne rzeczy po jakimś czasie noszenia należy wyprać. Jednak naukowcy są innego zdania.

Te idealne, wymarzone dżinsy, które podkreślają naszą figurę – czasami jesteśmy w stanie wydać na nie wiele. Powinny być one praktyczne oraz przede wszystkim wygodne.

W Internecie znaleźć można mnóstwo porad i wskazówek, aby nasze spodnie nie straciły koloru i były trwałe. Wśród nich znajdują się również informacje na temat tego, że nie powinno się ich prać w płynach do płukania, że powinny być odwrócone na lewą stronę i tym podobne.

Dyrektor generalny Levi’s twierdzi, że spodni dżinsowych nie powinno się prać i sam się do tej zasady stosuje. Pierze on swoje spodnie jedynie 2 razy w roku, przy czym pierwsze pranie powinno być wykonane nie wcześniej niż pół roku od zakupu. A dlaczego właśnie w ten sposób należy postąpić? Środki piorące, jak i ciepła woda mogą przyspieszyć blaknięcie koloru, ale i również mają niekorzystny wpływ na środowisko.

Wielu z nas z pewnością przyszła myśl do głowy, czy coś takiego jest w ogóle bezpieczne dla naszego zdrowia. Rachel McQueen profesor ekologii na University of Alberta w Kanadzie mówi, że na spodniach z reguły znajdują się bakterie, martwy naskórek, pot pochodzący z naszego ciała, które nie są dla nas bezpieczne.

Kiedyś profesor McQueen zbadała spodnie studenta nie prane od 15 miesięcy oraz spodnie nieprane od 2 tygodni. Badanie wykazało, że na obydwu z nich znajduje się taka sama ilość bakterii.

Jak więc radzić sobie z nieprzyjemnym zapachem oraz plamami na nich?

Polecane jest, aby po prostu wietrzyć spodnie na świeżym powietrzu. Plamy zaś usuwać wilgotną ściereczką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *