home ARTYKUŁY, ŚWIAT GIER Relacja z targów Poznań Game Arena 2013

Relacja z targów Poznań Game Arena 2013

W dniach 18-20 października odbyła się kolejna edycja największej imprezy w Polsce skupionej na nowoczesnej technologii i grach komputerowych. W tym roku do Poznania przybyła rekordowa ilość zwiedzających. 

Trzy dni, dziesiątki wystawców, setki gier i kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających – tak w skrócie opisać można tegoroczne PGA. Już pierwszego dnia, który był przeznaczony przede wszystkim dla mediów można było odczuć pewien ścisk co w porównaniu do lat poprzednich robiło niezłe wrażenie. Wśród największych gigantów, którzy pojawili się w poznańskich halach warto wymienić Riot Games ze swoim League of Legends, ASUS-a, AMD, NVIDIĘ,  Razera, SteelSeries, Techland.

09.51_IMG_0689.jpgnorm

Oprócz prelekcji wygłaszanych przez twórców gier na temat swoich osiągnięć można było także pograć w najnowsze, jeszcze niedostępne na rynku gry.  Swoje dzieła prezentował tu przede wszystkim Techland ze swoim Dying Light oraz Hellraid. Na graczy czekały również inne gry jak np. FIFA 14, Tekken, Euro Truck Simulator 2, F1 2013, Smite, League of Legends, WarThunder.

09.51_IMG_0546.jpgnorm

Swoje miejsce znaleźli także starsi zwiedzający. Nie zabrakło strefy retro, w której można było pograć w Contrę, River Raid, Boulder Dash i wiele innych, legendarnych tytułów. A grać można było między innymi na Commodore C-64, Atari 2600, Amigę, NES, ZX Spectrum i SNES. Na pewno był to miły powrót do przeszłości.

sobota-1

Na terenie targów nie zabrakło również licznych miłośników gier komputerowych, którzy wędrowali po wszystkich halach i chętnie pozowali do zdjęć, demonstrując swoje hobby.

13.57_fotobueno_PGA_20-10-2013_SKR_T__13_.jpgnorm

Gracze mogli wziąć udział w licznych konkursach wygrywając nie tylko gry, ale także sprzęt jak monitory czy tablety. Tylko CDP.pl rozdało ponad 100 tysięcy pudełek z grami.

09.51_IMG_0610.jpgnorm

Poznań Game Arena w liczbach:
41 200 osób odwiedziło Targi Gier, Rozrywki i Multimediów Poznań Game Arena
400 akredytacji przyznanych zostało dziennikarzom, blogerom
380 stanowisk do gry oddano do dyspozycji zwiedzających
59 wystawców zatroszczyło się o niezliczone atrakcje na stoiskach
5 pawilonów potrzebnych było Targom PGA (5a, 7, 7a, 8 i 14)
2 sceny, na których prowadzone były debaty, konkursy

Organizatorzy ujawnili datę następnej poznańskiej imprezy PGA 2014 – będzie to weekend 24-26 października.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *