home ARTYKUŁY, STYL ŻYCIA Rocznica II wojny światowej!

Rocznica II wojny światowej!

1 września to data dla Polski bardzo ważna, tak ważna ze wpłynęła bardzo mocno na rozwój naszej gospodarki 74 lata temu.

1 wrzesień to data o której każdy Polak powinien wiedzieć, powinien ją bardzo dobrze znać ponieważ jest to data wybuchu II wojny światowej.
Pierwsze strzały padły godzinie 4:45 po ogłoszeniu hitlerowskiego komunikatu ” Naszym pierwszym celem jest zniszczenie Polski ! ” Po czym zaczęła się walka o życie i śmierć, następnie padły słowa ” Walczcie, bądźcie dla Polski bez litości ! ” Adolf Hitler miał plan lecz Polska nie dawała za wygraną broniliśmy się aż 2 miesiące, jak dobrze wiemy Polska posiadała pakt sojuszniczy z Francją który podpisaliśmy w 1921 roku oraz układ sojuszniczy z Wielka Brytanią z 1939 roku oraz pakt z Rumunią lecz tylko wtedy gdyby zaatakowali nas Rosjanie ( ZSRR ), wojna nabrała kolorów dopiero gdy Wielka Brytania oraz Francja zaatakowały, Hitlerowską armię, jednak wraz z Niemcami zaatakowała nas również Słowacja co nas znacznie osłabiło.
17 września bez wypowiedzenia wojny zaatakowało nas ZSRR, 3 ciosy w plecy, potrójne osłabienie !
Polska była tak osłabiona ze kazano wszystkim obywatelom oraz armii polskiej uciekać na Węgry oraz Rumunie, jednak na samym początku wojny do niewoli wzięto już 250 tyś. Polaków ( Oficerów ). Po długiem obronie oraz męczarniach musiał nadejść ten moment, kampania wrześniowa dobiegła końca Niemcy oraz ZSRR zajęło terytorium Polski, jednak niewielkie grupy Polskiej armii walczyły kolejny miesiąc aż w końcu 6 października zakończyła się ostatnia batalia kampanii. Ostatnie światełko nadziei wygasło dla Polski gdy Wielka Brytania oraz Francja odmówiły pomocy Polsce po tym jak weszły już na terytorium niemieckie ! tak się zakończyła dla nas II wojna światowa, dlatego uważam że każdy Polak powinien bardzo dobrze znać tą datę, dziś w Polsce będzie się odbywało bardzo dużo Patriotycznych imprez w związku z tym iż dzisiaj jest 1 września, osobiście zapraszam do udziału w takich imprezach w każdym większym mieście lub mniejszym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *