home ARTYKUŁY, STYL ŻYCIA Ruch to zdrowie

Ruch to zdrowie

Jak wygląda Twoje życie? Czy poświęcasz choć trochę czasu na ruch? Jeżeli odpowiedź brzmi nie to należy natychmiast to zmienić! Nie można bezczynnie siedzieć i się załamywać. Trzeba po prostu działać i zacząć się ruszać!

Niedawno, a dokładniej 12 dni temu wpadłam na plan, aby wprowadzić do swojego życia więcej ruchu i sportu. Wreszcie skutecznie udało mi się tego dokonać. Każdego dnia wykonuje wybrany zestaw ćwiczeń i wylewam hektolitry potu, ale przy tym wzmacniam mięśnie oraz modeluje sylwetkę. Po zakończonym zestawie czuję lekkie zmęczenie, ale i również zadowolenie z siebie. Naprawdę serdecznie polecam wprowadzenie w życie ruchu, bo jak mówi popularne przysłowie „Ruch to zdrowie„. No i ja się z tym w pełni zgadzam. Każdy powinien znaleźć codziennie 30 min czasu dla siebie i swojego ciała. Sprawi to, że nie będziemy zaspani, pozbawieni energii, załamani i z niskim poczuciem samooceny. Trzeba po prostu motywacji! Nawet można wydrukować zdjęcie jakiejś części ciała umięśnionej i ładnie wyglądającej na ścianie, jeżeli komuś pomoże to w motywowaniu się do ćwiczeń. Trzeba się przełamać i zacząć coś nareszcie ze sobą robić! Samo się nic nie zrobi. Jeżeli chce się wyglądać długo pięknie i młodo, należy uskutecznić w swoim codziennym życiu właśnie to 30 min ćwiczeń. Ja osobiście bardzo polecam zestawy ćwiczeń przygotowane przez Panią Ewę Chodakowską. Jej programy są w różnych stopniach zaawansowania, a więc każdy znajdzie coś dla siebie.

A oto przykładowy zestaw Ewy Chodakowskiej:

Ostatnio szperając w internecie znalazłam też bardzo fajne ćwiczenia Pani Natalii Gacki – Mistrzyni Świata w Fitness Sylwetkowym. Właśnie od dwóch dni ćwiczę według jej programu. Naprawdę polecam 🙂

Oczywiście istnieje jeszcze wiele książek, filmików na YouTube i innych, że na brak wyboru nie można narzekać. Każdy może poszukać sobie i ułożyć taki zestaw ćwiczeń, jaki będzie mu najbardziej odpowiadał. Ja ze swojej strony bardzo zachęcam do podjęcia wyzwania i rozpoczęcia walki z niechcianym tłuszczem i zamienieniem go na piękne, jędrne ciało 🙂 Chcesz spróbować? No to do dzieła! Zacznij już teraz! 🙂 Powodzenia!

Zdjęcie pobrano z: http://www.freedigitalphotos.net/images/dumbbell-with-water-and-towel-photo-p181743

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *