home ARTYKUŁY, ŚWIAT GIER Sniper Elite 3: Afrika Korps dopiero w 2014r.

Sniper Elite 3: Afrika Korps dopiero w 2014r.

Studio Rebellion w końcu udostępniło trailer ze swojej kolejnej produkcji – Sniper Elite 3: Afrika Korps.  Ostatnio głośno o grze było w marcu, lecz  od tego czasu słuch o niej zaginął całkowicie.

Akcja podobnie jak w dwóch poprzednich częściach osadzona jest w realiach II wojny światowej. Tym razem jednak autorzy porzucili lokacje europejskie i zamiast tego osadzili kampanię na terenach Afryki. Zmianie nie uległa natomiast postać głównego bohatera. Ponownie w tej roli spotkamy Karla Fishburne, pracującego jako strzelec wyborowy dla dowództwa amerykańskich sił zbrojnych.

W Sniper Elite III: Afrika Korps powraca znak rozpoznawczy serii, czyli rozbudowana mechanika snajperska. Zastosowany (i rozwinięty) zostanie tu znany już wcześniej patent – X-Ray Kill Cam, czyli „rentgen”, który pokazuje jak kula przebija się przez ciało naszego oponenta. Na wyższych poziomach trudności mechanika bierze pod uwagę takie aspekty jak prędkość i kierunek wiatru czy wpływ grawitacji na tor lotu kuli.

Dyrektor wykonawczy studia Rebellion Developments – Jason Kingsley zapowiada:

Są rzeczy, na które wcześniej nie mieliśmy czasu, ale teraz poważnie zastanawiamy się nad ich ujęciem w grze. Chcemy się skupić na tym, by najnowsza odsłona Sniper Elite miała bardziej otwarty świat. Nie zapominamy również o świetnej kamerze X-Ray i klimatycznych czasach II wojny światowej. Nie możemy się już doczekać, aż gracze poznają najnowszy rozdział tej opowieści.

Sniper Elite 3: Afrika Korps trafi na PC, PS3, Xbox360, PS4 i Xbox One. O dacie premiery wiemy tylko tyle, że będzie to rok 2014.

Oto i długo oczekiwany trailer:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *