home ARTYKUŁY, ŚWIAT GIER Sony zapowiada nowy model PS Vita oraz PS Vita TV

Sony zapowiada nowy model PS Vita oraz PS Vita TV

Niedawno obniżono cenę konsoli na Zachodzie, a na wczorajszej konferencji, która miała miejsce w Japonii zaprezentowano nowy model urządzenia oznaczony numerem 2000. Będzie ona mniejsza, lżejsza, a ponadto zaoferuje wytrzymalszą baterię i zmieniony wyświetlacz. 

Vita 2000 będzie o 20% cieńsza i 15% lżejsza od obecnego modelu. Znany z pierwowzoru wyświetlacz OLED zostanie zastąpiony zwykłym LCD o rozmiarze 5 cali. Zabieg ten wg producenta ma wydłużyć pracę baterii o około 1 godzinę. Model ten nie będzie wspierał technologii 3G oferując zamiast tego tylko Wi-Fi. Wraz z zakupem PS Vity 2000 otrzymamy 90-dniową subskrypcję usługi PlayStation Plus. Nowa Vita pojawi się na razie tylko w Japonii 10 października i kosztować ma 18980 około 190 dolarów (ok. 617 zł). Dostępna ma być też w sześciu wersjach kolorystycznych. Przy okazji zapowiedzi nowej wersji handhelda ogłoszono również, że Japonia doczeka się znacznych obniżek cen kart pamięci do omawianej konsoli.

Podczas swojej konferencji Sony pokazało również PS Vita TV. Brzmi dziwnie? Pewnie trochę tak. Jest to malutkie pudełeczko o rozmiarze 6 x 10 cm, które potrafi odpalać gry z PlayStation Vita i Playstation Portable. Tyle że nie na małym, przenośnym ekraniku, a na telewizorze. Wkładamy kartę z grą i gramy wykorzystując pada od PlayStation 3. Co ciekawe pozwoli wykorzystać usługę Remote Play, by przenieść rozgrywkę z PlayStation 4 na ekran innego telewizora, jeśli ten, do którego podłączono konsolę, będzie w danej chwili zajęty. Urządzenie będzie dostępne w wersji samodzielnej lub z dołączonym kontrolerem DualShock 3 i kartą pamięci do PS Vity o pojemności 8 GB. Premiera w Japonii została zapowiedziana na 14 listopada, ale bardzo prawdopodobne jest to, że dotrze również do nas.

Poniżej prezentacja urządzenia PlayStation Vita TV:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *