Warszawa

Warszawa  to stolica i największe miasto Polski. Miasto to mieści się w środkowo – wschodniej części kraju. Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Znajdują się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów oraz innych władz centralnych. Warszawa jest miastem, które obfituje we wszelakie atrakcje.

Opisując to miasto chciałabym się skupić przede wszystkim na atrakcjach oraz ciekawych miejscach, które można zobaczyć w Warszawie. Uważam, że każdy obywatel mieszkający w Polsce powinien chociaż raz pojawić się w stolicy. Ja osobiście, jak na razie w Warszawie byłam tylko raz, ale mam wielką nadzieję, że odwiedzę to miejsce jeszcze wiele razy.

Na początek wypadałoby zobaczyć Zamek Królewski, Łazienki oraz Pałac kultury i nauki – czyli trzy najczęściej odwiedzane i najbardziej popularne miejsca.

obj_000352_20100804222720_s

Miłośnicy sportu jakim jest piłka nożna, ale nie tylko powinni wybrać się na Stadion Narodowy.

SONY DSC

 

Ważnym miejscem dla kibiców Legii Warszawa jest stadion, który mieści się przy ulicy Łazienkowskiej 3.

stadion_wojska_polskiego28

Na pewno bardzo ciekawym miejscem jest Centrum nauki „Kopernik”. Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Warto zawitać także w Muzeum Powstania Warszawskiego, aby poznać trochę historii.

muzeum-powstania-warszawskiego

 

Ciekawą architekturą prezentują się Złote Tarasy. Miejsce w ścisłym centrum, znajduje się tam kompleks handlowo – biurowo -rozrywkowy.

3755021

 

Niezmiernie pięknie prezentuje się Warszawa nocą. Wiele osób uważa, że ten widok jest bardzo fascynujący. Spacer wieczorową porą dla miłośników podziwiania miasta po zmroku może być ciekawym przeżyciem. Ja uważam, że Warszawa to bardzo piękne i urokliwe miasto, które ma swój klimat.

57490b58001c3ee14cfc10a8

Zdjęcia pobrano z : https://www.google.pl/imghp?hl=pl&tab=wi&ei=gKZQUtCpEOGZ0QWtooHgBw&ved=0CAQQqi4oAg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *